Silikon Protezler Güvenilir Mi?

  Silikonların her biri dayanıklılık ve vücuda olan etkisine dair onlarca testten geçtikten sonra kullanıma sunulur. Meme silikon protezlerinin vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. 

  Silikon Protezlerin Ömrü Ne Kadardır?

  Meme büyütme operasyonlarında kullanılan silikonlar, ömür boyu kullanılacak şekilde tasarlanarak üretilir. Bununla birlikte 10 yıldan sonra silikon protezin dış yüzeyinden kaynaklı oluşabilecek sızıntılara karşı yıllık olarak tetkiklerinin mutlaka yapılması önerilir. 

  Silikon Protez Alerji Yapar Mı?

  Vücuda yerleştirilen yabancı cisimler; altın, titanyum,silikon vb.gibi vücudun alerjik reaksiyon vermeyeceği maddelerden üretilir. Bu sebeple herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz. 

  Silikon Protezler Patlayabilir Mi?

  Silikon protezler patlamaz ancak hacim kaybedebilir. Tabi bu durum uzun bir döneme yayılarak gerçekleşir. Silikon protez üreticileri bu gibi durumlara karşı 10 yıl boyunca garanti sağlamaktadır. Patlama gibi ani bir durum oluşması söz konusu değildir. 

  Meme Büyütme Operasyonundan Sonra İz Kalır Mı?

  Meme büyütme operasyonundaki amaç başarılı bir operasyon olması ile birlikte kesi izinin belli olmayacağı ve dikkat çekmeyeceği ya da gizlenebileceği yerlere yerleştirmektir. Kesi izi zaman içerisinde azalarak kendiliğinden kaybolmaktadır.