Meme Küçültme Operasyonundan Sonra İz Kalır Mı?

  Birçok operasyonlarda olduğu gibi meme küçültme operasyonunda da işlem yapılan noktada ufak bir iz kalabilir. İzin şekli ve boyutu, operasyon sırasında kullanılan tekniğe ve hastanın cilt yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu izler genellikle operasyon sonrası çeşitli kremler kullanılarak fark edilmeyecek kadar azaltılabilir. 

  Meme Küçültme Operasyonu Sonrası Emzirilebilir Mi?

  Bu soruya kesin evet demek doğru olmayabilir. Çünkü meme dokusunun büyük bir kısmını süt bezleri ve süt kanalları oluşturmaktadır. Meme küçültme operasyonu sırasında süt üretmeyi sağlayan bezler olabildiğince korunmaktadır. Ancak belirli teknikler kullanılarak yapılan operasyonlarda işlem sonrasında süt vermek mümkün olabilmektedir. Yine de emzirme ile ilgili düşünceleriniz var ise ameliyat öncesi bu durumu mutlaka hekimininle paylaşmalısınız. 

  Meme Küçültme Operasyonu Sonrası Meme Büyümesi Tekrarlar Mı?

  Operasyon sonrası memenin tekrar büyümesi çok az bir ihtimalde olsa görülebilmektedir. Bu durumun birçok nedeni olabilir; kullanılan ilaçlar, kilo alma, gebelik vb. gibi çeşitli hormonal durumlardan kaynaklı yaşanabilmektedir. Bu nedenle meme küçültme operasyonu sonrası doktor kontrollerinin aksatılmaması, egzersiz programlarının ertelenmemesi ve ideal kilonun korunmasını sağlamak büyük bir önem taşımaktadır. 

  Meme Küçültme Operasyonu Sonrası His Kaybı Olur Mu?

  Operasyon esnasında meme ucuna giden sinirlere herhangi bir zarar verilmediğinden meme ucunda his kaybı yaşanmamaktadır.