DÜĞÜN ÖNCESİ ESTETİKLERİ

Gelin ve damat adayları, yepyeni bir başlangıca adım attıkları bu özel ve unutulmaz günün kusursuz olmasını isterler. Bu özel günün hazırlık sürecinde gelin ve damadın da kendilerini en iyi hissedecekleri görünüme sahip olmaları onlar için oldukça önemlidir. Çünkü, kendilerini bu özel günlerini ölümsüzleştirecek karelerde ve ağırlayacakları konukların karşısında en güzel görünümleriyle yer almak istemeleridir. Her detayın kusursuz görünmesini isteyen düğün sahipleri, kendilerinde de kusursuz görünmesini istedikleri için düğünden belirli bir süre önce ‘düğün öncesi estetik’ diye tabir edilen estetik uygulamalara başvururlar. Düğün öncesi estetik operasyonları, oldukça geniş müdahale alanlarını kapsamaktadır. Yüz bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkmaların  giderilmesi için yapılan yüz gençleştirme işlemleri. Kalça ,basen ve bel bölgesindeki fazla yağların çeşitli yöntemlerle alınması. Küçük ve sarkmış göğüsleri dikleştirme ve dolgunlaştırma, kol ve bacak germe, bölgesel incelme ve burun estetikleri gibi çeşitli operasyonlar, düğün öncesi sıklıkla tercih edilen estetik operasyonlardır. Düğün öncesi estetiği için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta müdahale için en doğru zamanın belirlenmesidir. Yapılacak olan estetik operasyonların iyileşme sürelerini iyi tespit etmek oldukça önemlidir. Her yapılacak olan müdahalenin iyileşme süreci farklılık gösterebileceği için yapılacak olan operasyonların önceliği, iyileşme süreçlerine göre planlanmalıdır. 

Düğün Öncesi Estetiğinde En Çok Tercih Edilen Cerrahi Estetik Operasyonlar

Yüz Estetiğinde en çok tercih edilen cerrahi operasyonlar; kaş kaldırma, çene estetiği, yanak inceltme, göz kapağı estetiği gibi birçok cerrahi uygulama yapılabilmektedir. Burun estetiğinde ise; burun ucu küçültme, burun ucu kaldırma, burun deliği asimetrisi ve burundaki şekil bozukluklarının varsa kemer görünümünün düzeltilmesi gibi birçok işlem yapılabilmektedir. Meme estetiğinde ise; meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme ve meme ucu estetiği gibi birçok operasyon yapılabilmektedir. Vücut estetiğinde ise; karın, kol ve bacak germe, popo estetiği, basen bölgesindeki fazla yağların alınması ve bölgesel yağ aldırma gibi birçok cerrahi vücut estetiği yapılabilmektedir. Damat adayları için ise;  jinekomasti, saç ektirme, bölgesel yağ aldırma, yüz, vücut ve burun bölgeleri için yapılan çeşitli estetik operasyonları tercih etmektedir. Bu işlemler sayesinde gelin ve damat adayları arzu ettiği görünüme sahip olabilirler. 

Düğün Öncesi Estetiğinde En Sık Tercih Edilen Ameliyatsız Estetik Operasyonlar

Hem iyileşme sürecinin daha kısa olması, hem de pratik bir şekilde uygulanabilmesi açısından, gelin ve damat adayları ameliyatsız estetik yöntemlerini daha sık tercih edebilmektedir. Düğünden minimum 1-2 ay önce harekete geçmek yeterli olacaktır. Düğün öncesi estetiğinde en sık tercih edilen ameliyatsız estetik operasyonlar; botox uygulaması, dolgu enjeksiyonu, kök hücre enjeksiyonu, PRP tedavisi, H100 gençlik aşısı, somon DNA aşısı, mezoterapi gibi birçok uygulamalar yapılabilmektedir. Burun operasyonu yaptırmak istemeyen gelin ve damat adayları ise genellikle burun dolgusu işlemini tercih etmektedir. Bu uygulamalar, hem kadın hem erkek bireylere yapılabilmektedir. Kişilerin istekleri ve cilt yapısının ihtiyaçları doğrultusunda kişiye özel tedavi planlaması yapılmaktadır. Her uygulamanın farklı bir iyileşme süreci olabileceği için yapılacak olan işlemler, iyileşme süreçlerine göre iyice planlanmalıdır.