GENÇLİK AŞISI (H100) 

H100 gençlik aşısı, yaşın ilerlemesi ve genetik faktörler  sebebiyle kişinin cildinde oluşan kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi amaçlı uygulanan medikal bir tedavidir. Cilt, belirli faktörlere bağlı olarak zaman içerisinde kolajen kaybına uğrar. Çok fazla kolajen kaybına uğrayan cilt yapısı nemini kaybeder, sarkar ve kırışıklıklar gözle görülür bir biçimde ortaya çıkmaya başlar. Gençlik aşısı (H100)  deforme olmuş,sarkmış,kırışıklık oluşmuş ve nem kaybına uğramış ciltlerin, nem tutma kapasitesinin arttırılmasını sağlayarak cildin yaşın ilerlemesi ile birlikte yeterli oranda sentezleyemediği vitamin, mineral ve aminoasitler cilt altına enjekte ederek, cildin kaybolan ihtiyaçlarını geri kazandırır, daha canlı ve genç bir cilt yapısı elde edilmesini sağlar. Cildin hyaluronik asit miktarı, cildin sürekli nemli kalabilmesi açısından oldukça önemlidir. Yüz ,boyun, dekolte ve el gibi bölgelere sıklıkla uygulanan   

H100 gençlik aşısı, hyaluronik asit bazlıdır. Zengin içeriği sayesinde deforme olmuş dokuları yeniler ve besler. Ayrıca uygulandığı bölgedeki sorunları çözme bakımından ve  oldukça etkili bir uygulamadır. 

 Gençlik Aşısının (H100) Faydaları Nelerdir?

– Kırışıklık ve yüz mimik çizgilerinin açılmasını sağlar.
– Yüz hatlarının belirginleşmesini sağlar.
– Cilt dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olur.
– İçeriğindeki hyalüronik asit sayesinde ciltteki deforme olan dokuları onarır.
– Cildin nem kapasitesini arttırır ve böylece cilde elastikiyet kazandırır.
– Ciltte oluşan sarkmaların azalmasını sağlar ve deri altındaki kas dokusunu desteklemeye yardımcı olur.
– Cildin kendini onarma sürecini hızlandırır ve hücre yenilenmesini tetikler.
– Lekelerin görünümünü azaltarak cilde, daha aydınlık ve canlı bir görünüm kazandırır.

Gençlik Aşısının (H100) İçeriği Nelerdir?

H100 Gençlik aşısının içeriği, diğer cilt yenileme tedavilerine göre daha zengin bir karışımdan oluşur. Aşının içeriğindeki maddeler; hyaluronik asit, mannitol, pro collagen peptide, B1 ve B6 vitamini, organic silica, hexapeptide-8, pentapeptide-18, dmae %3.5, aminoasitler ve minerallerden oluşur. Aşının içerisinde bulunan materyallerin tümü, cildin ihtiyacı olan bileşenlerdir. Özellikle vitamin ve minerallerle zenginleştirilen bu formül, cildin daha canlı ve genç görünmesini sağlamaya yönelik özel olarak hazırlanır.

Gençlik Aşısı (H100) Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak olan bölgeye lokal anestezik krem sürülür, ardından 20-30 dk kadar beklenilir. Cilt uyuştuktan sonra aşı cilt altına mezoterapi yöntemiyle uygulanır. Çok enjektörlerle deri altına enjekte edilir.  Ağrısız ve acısız bir uygulamadır. İşlem süresi ortalama 20-30 dk kadar sürmektedir. İşlem sonrası uygulama yapılan bölgede hafif şişlik ve kızarıklık görülebilir. Ancak bunlar 1 veya 2 gün içerisinde geçmektedir. Aşının etkisi, ortalama işlemden sonraki 7 gün içerisinde kendini göstermektedir. Uygulamanın kaç seans yapılacağı cildin ihtiyacı doğrultusunda belirlenir. Cildin durumu belirlendikten sonra tek veya birkaç seans şeklinde uygulanır. 

Gençlik Aşısı (H100) Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

– İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye buz kompresi uygulanabilir.
– Uygulama yapılan bölge güneşten korunmalıdır.
– Kese peeling ve soyucu işlemler yapılmamalıdır.
– İşlem yapıldıktan sonraki 3 gün sauna ve hamam gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır
– İşlem sonrası 2 gün makyaj yapılması önerilmez.
– Bol su içilmelidir.