KAŞ  KALDIRMA ESTETİĞİ

Kaşlar yüz ifademizi belirleyen ve yüzümüze anlam katan başlıca yapılardandır. Kaşlar; yer çekimi, yaşın ilerlemesi, kilo alıp verme ve genetik faktörler gibi birçok nedenlere bağlı olarak zaman içerisinde dokularda oluşan collagen kaybı sebebiyle aşağı doğru sarkma meydana gelmektedir. Kişinin yüz ifadesinin değişimine neden olan kaşların sarkması durumu, kişinin yorgun ve solgun bir görünüme sahip olmasına sebep olabilmektedir. Aynı zamanda kaşların düşüklüğü, kişinin estetik görüntüsünü bozduğu gibi kaşların göz kapağı üzerine düşmesi de kişinin görme kalitesini engel olabilmektedir. Kaş kaldırma estetiği, zaman içerisinde sarkan ve görünümü değişen kaşların çeşitli yöntemler yardımıyla kaldırılması ve bu sayede kişinin daha canlı ve genç bir yüz ifadesine kavuşmasını amaçlar. 

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Saçlı deri içerisinden minik bir kesi açılarak yapılan cerrahi işlemdir. İşlem sırasında kanama olmaz. Bu yöntem sayesinde kesi izleri kalıcı olmaz, zaman içerisinde kendiliğinden kaybolur. Aynı zamanda daha az şişlik oluşması sayesinde iyileşme süreci daha kısa sürmektedir. Kaş kaldırma operasyonu diğer kaş kaldırma uygulamalarına göre çok daha kalıcı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Tercihe bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır. İşlem süresi yaklaşık olarak 2 saat kadar sürebilmektedir. 

Kaş Kaldırma Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

Kaş kaldırma operasyonu sonrası iyileşme genellikle sorunsuz geçmektedir. Hasta, aşırı  eforlu hareketlerden uzak durması şartıyla günlük hayatına rahatça devam edebilir. Operasyon sonrası alına buz kompresi uygulamak, alında oluşabilecek şişlik ve ödemin daha hızlı inmesine yardımcı olmaktadır. Belirgin bir ağrı görülmesi beklenmez. Operasyondan 3 gün sonra, saçları çok fazla zorlamadan, dikkatlice duş alınabilir. Dikişler ortalama  7-10 gün sonra alınır. Operasyon sonrası geçici bir süre alın bölgesinde his kaybı yaşanabilir. Bu normaldir. His kaybı operasyondan sonra iyileşme sürecinde beklenilen bir durumdur. Kalıcı değildir. Kısa bir süre içerisinde his kaybı kendiliğinden kaybolmaktadır. Dikişler saç içinden yapıldığı için herhangi bir iz kalma durumu yaşanmaz. Operasyon sonrası saç kaybı gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmaz.