MEZOTERAPİ UYGULAMASI  NEDİR?

İlk olarak migren tedavisinde uygulanmaya başlanan daha sonrasında varis ve genel ağrı rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan mezoterapi uygulaması, akut ve kronik ağrı tedavilerinin yanı sıra cilt yenileme tedavilerinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Cerrahi olmayan bir tedavi uygulaması olmasından dolayı, dünyada ve ülkemizde başta cilt yenileme olmak üzere birçok alanda sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Cilt yapısı,yaş faktörü ve genetik faktörlere bağlı olarak ciltte ortaya çıkan şikayetlerin giderilmesi ve iyileştirilmesini sağlamak amacıyla, iğneler yardımı ile cildin orta tabakasına vitamin,aminoasit,enzim ve minerallerin bazen tek başına bazen de birbirleri ile karıştırılarak cilde enjekte edilmesi işlemine Mezoterapi denilmektedir. Enjekte edilecek olan maddeler uygulanacak olan kişinin ihtiyacına ve amaca uygun şekilde seçilerek kişiye özel uygulanmaktadır. Bu maddelerin doğrudan cilt altına verilmesi, kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak uygulanan bölgedeki kan dolaşımının artmasına ve  cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

Somon DNA ile Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi uygulamalarında en sık kullanılan içeriklerden biri olan somon DNA aşısı birçok uygulama ile kombine edilebilmektedir. Mezoterapi yöntemiyle uygulanan somon DNA; içerisindeki saf hyaluronik asit, vitamin, mineraller ve somon balığından elde edilen protein yapısı gibi maddelerin bir araya getirilmiş halidir. Bu uygulama cilt yenileme ve gençleştirme alanında yenilikçi ve yaratıcı bir yaklaşım sunmaktadır. Somon DNA moleküllerinin büyük miktarda su tutma özellikleri olması nedeniyle, yaş faktörü ve genetik faktörler sebebiyle ortaya çıkan kırışıklık ve cilt kuruluğunun önüne geçilir. Bu moleküller sayesinde, cildin daha nemli ve parlak  bir görünüm kazanmasını, kolajen üretimini arttırmasını ve cildin elastikiyet kaybını güçlendirmesini sağlamaktadır.

Somon DNA ile Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi cilt temizlenir ve anestezi kremi uygulanır. Ve işlem yapılacak olan bölge uyuşturulur. Daha sonra  mikroenjeksiyon denilen oldukça ince uçlu iğneler yardımıyla Somon DNA ile mezoterapi özel içeriği cilt altına enjekte edilir. Her seans yaklaşık 20 -30 dk kadar sürer. 15 gün arayla 4 seans somon DNA ile mezoterapi uygulanması, cilt altının ihtiyacı olduğu zengin desteği fazlasıyla sağlamaktadır. Seans sayısı kişinin ihtiyacına göre belirlenmelidir. Uygulama sonrası herhangi bir iz kalma durumu olmadığı için kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edilir. Ancak hassas cilt yapısına sahip kişiler de hafif kızarıklıklar ve şişlikler oluşabilir. Bu durum geçicidir. Birkaç gün içinde ortadan kaybolur.

Ayrıca bu tedavi bugüne kadar herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermediği için geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Somon DNA ile Mezoterapi Uygulamasının Faydaları?

– Hücre yenilenmesine katkı sağlar.
– Sarkma ve kırışıklıklarda iyileşme sağlar.
– Kolajen üretimini arttırır ve cildin elastikiyet kaybını onarır.
– Yoğun nemlendirme sağlar.
– Cildi sıkılaştırır.
-Cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

İlk uygulamadan itibaren gözle görünür bir iyileşme elde etmenizi sağlayan somon DNA ile mezoterapi uygulaması, yüksek kullanıcı memnuniyeti olan uygulama ve içerikler arasında yer almaktadır. Son zamanlarda yapılan birçok uygulamaya göre oldukça popüler olan Somon DNA ile mezoterapi uygulaması, yapılan ve faydası kanıtlanan birçok klinik deneyler sonucunda, oldukça güvenilir ve etkili bir tedavi uygulaması olarak sıklıkla tercih edilmektedir.