BREZİLYA TİPİ POPO KALDIRMA ESTETİĞİ (BBL)

Brezilya pop estetiği, günümüzde kadınlarda popoya daha kalkık, daha yuvarlak ve daha dolgun bir form kazandırılması amaçlı yapılan bir operasyondur. Kişinin vücudunun sırt, kalça, karın, uyluk, kol ve bel gibi bazı bölgelerindeki fazla yağ hücreleri liposuction uygulaması ile alınır, işlenir ve popoya farklı derinliklerde enjekte edilerek en doğal sonuç elde edilebilmesi sağlanır. Kişinin kendi yağı ile yapılan bu estetik operasyon sayesinde, kadınlar daha çekici ve dolgun bir popoya sahip olmaktadır. 

Popo Neden Düzleşir?

Bedenin biçimi belirleyen iki temel unsur vardır: Birincisi, genetik faktörlere bağlı olarak doğuştan sahip olunan anatomi; ikincisi,  yaşam stiline bağlı olarak bedenin, yıllar içinde aldığı biçim. Kalçanın yapısı doğuştan küçükse ve spor yapılmıyorsa, sürekli oturma pozisyonunda çalışmak zorundaysanız, kalçalarınızın düzleşmesi kaçınılmaz olacaktır fakat düzenli egzersizle kalçalarınızı büyütmek ve şekil vermek de mümkündür. Popo düzleşmesinin yaygın sebeplerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Kilo kaybı.
  • Genetik yapı.
  • Doğum sonrası sarkma.
  • Uzun yıllar masa başı, oturarak çalışma hayatı.
  • Hareketsiz yaşam stili.
  • Anatomik yapı
  • Beslenme
Brezilya Tipi Popo Kaldırma Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

İlk aşama, Liposuction ile kalça, bel, uyluk, karın veya diğer bölgelerden yağ alımı yapılmaktadır. Çıkarılan yağlar saflaştırılır ve transfer için hazırlanır. Liposuction yöntemiyle alınan bu yağlar kalçaya aktarılır. Ve popoya istenilen görünümün kazandırılması sağlanır. Bu şekilde karın ve uyluk bölgelerindeki yağlar azalırken incelme ve kalça estetiği ile birlikte vücut güzel bir şekil almaktadır. Verilen yağların tümü verilen bölgede kalmayıp bir kısmı eriyecektir. Bu sebepten birçok cerrah bu erime payını da göz önüne alarak, olması gerekenden biraz fazla yağ enjeksiyonu yapmaktadır. Bu operasyon süresi kişiye göre değişiklik gösterebilecek olup yaklaşık 2-3 saat kadar sürebilmektedir. Genel anestezi altında yapılmaktadır. 

Brezilya Tipi Popo Kaldırma Estetiği Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

-Popo estetiğinden sonra ilk üç gün yüzüstü yatılmalıdır. Bu süre bazen üç günü geçebilir.
-İyileşme süreci uygulanan yönteme ve kişiye göre değişiklik gösterebilir.
-İlk üç hafta popo üzerine baskı uygulanmamalıdır.
-Operasyondan sonra işlem yapılan bölgede ağrı, şişlik, morluk, ödem görülmesi normaldir. Bunlar zaman içerisinde geçmektedir.
– İlk haftadan sonra hafif yürüyüşler yapılabilir.
-Operasyondan sonra 4-6 hafta boyunca korse takılması gerekmektedir.
-Operasyondan sonra 4-6 hafta  doktorun tavsiye ettiği özel oturma yastıklarını kullanmalısınız.